beyonce7828p2f9yz beyonce7828p2f9yz
  • 22-09-2022
  • Business
contestada

United Snack Company sells 50-pound bags of peanuts to university dormitories for $14 a bag. The fixed costs of this operation are $100,000, while the variable costs of peanuts are $0.12 per pound.

United Snack Company sells 50pound bags of peanuts to university dormitories for 14 a bag The fixed costs of this operation are 100000 while the variable costs class=

Respuesta :

Otras preguntas

peter uses unit cubes to build a figure in the shape of the letter x.what is the fewest unit cubes that peter can use to build the figure
What is 437.04 in expanded form
what did Karl Marx believe would happen to capitalism
Minority groups rallied behind what slogan? Double V Call to arms Tuskegee Zoot suit We can do it!
Kim or mai please make the potato salad for the fourth of July picnic. Which words make up the prepositional phrase
Why do you think that some asteroids tumble end over end through space while other asteroids rotate around their axis?
What would 30 percent of 1300 dollars be
-2/3m=-12 solve please
how do you solve this equation 9(e-2)=8(e-1)
if 5\17 of a region is shaded what part is not shaded